Ukończyła Warszawską Akademię Medyczną na Oddziale Stomatologii w 2006 roku. Od początku swojej kariery zawodowej jej głównym obszarem zainteresowań były zagadnienia związane z szeroko pojętym leczeniem endodontycznym. Tym obszarem stomatologii zajmuje się również do dzisiaj, odpowiadając obecnie za leczenie endodontyczne najbardziej skomplikowanych przypadków w wiodących klinikach na terenie Warszawy. W 2016 roku rozpoczęła podyplomowe studia Master in Endodontics na Międzynarodowym Uniwersytecie Katalońskim w Barcelonie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego i European Society of Endododontology oraz konsultantem firmy Kerr Endodontics w Polsce. Jest współwłaścicielką kliniki Warsaw Dental Center w Warszawie.
BEZPIECZNE SZKOLENIE
Drodzy uczestnicy naszych szkoleń, w obecnej, koronawirusowej rzeczywistości, naszym priorytetem stało się zapewnienie Wam bezpieczeństwa podczas naszych szkoleń. Dlatego też wprowadziliśmy szereg procedur, których celem jest zwiększenie waszego komfortu i poczucia bezpieczeństwa podczas wszystkich organizowanych przez nas wydarzeń.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA – tak jak zawsze, możesz zrezygnować ze szkolenia, bez podania przyczyny, do 14 dni przed datą jego rozpoczęcia. Otrzymujesz wtedy zwrot 100% środków za opłacony kurs. W przypadku rezygnacji w okresie 14-7 dni przed kursem, zwracamy 50% kosztów. Dopiero w przypadku rezygnacji z uczestnictwa poniżej 7 dni przed kursem wpłacone środki nie są zwracane. Te zasady nie mają zastosowania wtedy kiedy na Twoje miejsce wchodzi ktoś z listy rezerwowej – w tej sytuacji, niezależnie od momentu rezygnacji, zwracamy 100% wpłaconych środków.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA ZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ I KWARANTANNĘ – przygotowaliśmy również specjalną furtkę dla osób, które mają już mniej niż 14 dni do szkolenia a znalazły w jednej z następujących sytuacji; jesteś na kwarantannie lub jesteś chory, przeziębiony, czujesz się źle i nie jesteś do końca zdrowy (nie ma znaczenia czy to COVID, zwykłe przeziębienie czy grypa). Pomimo tego, że poniżej 14 dni przed kursem nie ma bezkosztowej anulacji w ww. przypadkach dajemy naszym kursantom możliwość uczestnictwa w danym szkoleniu, w innym terminie - bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat. W tych sytuacjach nie zwracamy środków. WAŻNE: w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo mamy ogromną prośbę do osób, które nie są aktualnie w pełni zdrowe o realizację kursu w innym terminie – kiedy będziecie w pełni zdrowi.
ZALECENIA MINISTERSTWA ROZWOJU - wprowadziliśmy w życie wszystkie wytyczne, które skierowane są do organizatorów szkoleń takich jak nasze.
BEZPIECZEŃSTWO W MIEJSCU REALIZACJI WYDARZENIA - szkolenia organizujemy w obiektach, które dostosowały swoją działalność do najwyższych wymogów sanitarnych (częsta dezynfekcja obiektu – toalet, wind i przestrzeni wspólnych).
ŚRODKI OCHRONY OSOBISTEJ – uczestnikom szkoleń zapewniamy: płyny do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki i fartuchy. WAŻNE: wszyscy uczestnicy proszeni są o noszenie maseczek przez cały czas trwania szkolenia.
DYSTANS – zapewniamy indywidualne stanowiska pracy z zachowaniem odpowiednich odległości pomiędzy uczestnikami (indywidualne stoły do pracy, korzystamy z dużych sal gdzie często na 1 uczestnika przypada 5-10 m2).
CATERING – zrezygnowaliśmy z bufetów, przerwy kawowe wydawane są w pakietach a lunchu w formie serwowanej.
Jeżeli coś jeszcze wzbudza Twoje wątpliwości, zadzwoń do nas. Chetnie odpowiemy na Twoje pytania.
KURS HYBRYDOWY
Od wielu lat, we wszystkich ankietach satysfakcji - niezależnie od tematu szkolenia - przebija się jedna uwaga: „jeszcze więcej praktyki”. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i przygotować kurs prowadzony w bardzo innowacyjnej formie tzn. hybrydowej.
Oznacza to, że całą część teoretyczną szkolenia (wykład) będziecie mogli obejrzeć wcześniej za pomocą naszej platformy do kursów on-line. Natomiast, gdy spotkamy się “na żywo” na szkoleniu cały dzień poświęcimy na część praktyczną, czyli warsztaty.
Jak kurs hybrydowy będzie wyglądał w praktyce:
- Wykłady (z których składa się część teoretyczna) zostały nagrane przez profesjonalnego operatora. Dzięki temu udostępnimy ci je z idealnym obrazem i dźwiękiem.
- Dostęp do materiałów wideo uzyskasz 14 dni przed datą szkolenia. Będziesz miał 2 tygodnie na zapoznanie się z ich treścią. Będziesz mógł je obejrzeć dowolną ilość razy, w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu (komputerze, telefonie, tablecie czy telewizorze). Będziesz miał do nich dostęp przez 24h /7 dni w tygodniu.
- Otrzymasz zaproszenie do prywatnej grupy na Facebooku, gdzie będziesz mógł zadawać pytania wykładowcy dotyczące materiałów wideo. Jeżeli coś będzie wymagało dodatkowych wyjaśnień, otrzymasz odpowiedź od prowadzącego kurs.
- Dodatkowo w dniu kursu, pierwszą godzinę, przeznaczamy na sesję pytań i odpowiedzi. To moment, kiedy wykładowca odpowie na wszystkie Wasze pytania, związane z treściami, których wysłuchaliście w formie on-line.
- Następnie odbędzie się pokaz "na żywo", podczas którego wykładowca pokaże w praktyce każdy etap procedury.
- Po zakończeniu tego etapu, do końca dnia będzie czas na Waszą praktykę. Każdą część Waszej pracy będzie oceniał wykładowca, udzielając przy tym każdemu indywidualnych wskazówek.
Wykłady z częścią teoretyczną będą obejmowały dokładnie te same zagadnienia, które do tej pory były omawiane na sali wykładowej, podczas poprzednich edycji szkolenia. Co więcej - dzięki przeniesieniu wszystkiego do internetu - materiał jest bardziej rozbudowany, gdyż czas nas nie ogranicza i możemy jeszcze bardziej dokładnie omówić wszystkie zagadnienia. Poniżej spis zagadnień jakie będzie poruszany podczas szkolenia:
- diagnostyka w endodoncji:
- jakie badania mają wartość
- jak je wykonać prawidłowo
- badania żywotności i wrażliwości miazgi
- interpretacja zdjęć RTG i CBCT - informacje, które możemy uzyskać przed rozpoczęciem leczenia
- najnowsza klasyfikacja rozpoznań według Amerykańskiego Towarzystwa Endodontycznego
- przygotowanie zęba do leczenia:
- rodzaje izolacji oraz jak je poprawnie wykonać
- dobór odpowiedniej klamry i gumy
- czy odbudowa przed leczeniem jest niezbędna?
- dostęp do komory:
- rodzaje dostępów
- jak wykonać je prawidłowo
- powikłania wynikające z niewłaściwie wykonanego dostępu
- instrumentacja:
- rola i tworzenie ścieżki dostępu
- narzędzia rotacyjne czy ręczne
- co oznacza stożkowatość narzędzia
- techniki opracowywania kanałów:
- standardowa
- step-back
- crown-down
- hybrydowa
- określanie długości roboczej:
- gdzie powinno kończyć się opracowanie kanału
- metody pomiaru długości
- jak uniknąć błędów podczas pomiaru długości
- praca w powiększeniu:
- budowa mikroskopu
- ergonomia i zasady pracy pod mikroskopem
- transfer narzędzi i praca “na 4 ręce”
- rola mikroskopu w endodoncji
- najczęściej popełniane błędy podczas pracy z mikroskopem
Warsztat prowadzony w całości pod mikroskopem (każdy z uczestników posiada swój mikroskop) na zębach fantomowych i zębach usuniętych. KAŻDY Z UCZESTNIKÓW PROSZONY JEST O PRZYNIESIENIE ZE SOBĄ CONAJMNIEJ 10 ZĘBÓW USUNIĘTYCH (Z RÓŻNYCH GRUP ZĘBOWYCH). Podczas warsztatu każdy z uczestników będzie ćwiczył pod okiem wykładowcy następujące procedury:
- pierwsze kroki z mikroskopem - zasady pracy:
- ustawienie mikroskopu do pracy z pacjentem
- prawidłowa pozycja lekarza i asysty
- nauka pracy z lusterkiem
- otwieranie komory i opracowanie kanałów pod kontrolą mikroskopu
- nauka poprawnej izolacji pola zabiegowego na różne sposoby
- nauka wykonywania prawidłowego dostępu do komory w zębie siecznym, przedtrzonowym i trzonowym
- wykonanie ścieżki dostępu narzędziami ręcznymi
- opracowanie kanałów narzędziami ręcznymi i mechanicznymi pod kontrolą prowadzącego