BEZPIECZNE SZKOLENIE
Drodzy uczestnicy naszych szkoleń, w obecnej, koronawirusowej rzeczywistości, naszym priorytetem stało się zapewnienie Wam bezpieczeństwa podczas naszych szkoleń. Dlatego też wprowadziliśmy szereg procedur, których celem jest zwiększenie waszego komfortu i poczucia bezpieczeństwa podczas wszystkich organizowanych przez nas wydarzeń.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA – tak jak zawsze, możesz zrezygnować ze szkolenia, bez podania przyczyny, do 14 dni przed datą jego rozpoczęcia. Otrzymujesz wtedy zwrot 100% środków za opłacony kurs. W przypadku rezygnacji w okresie 14-7 dni przed kursem, zwracamy 50% kosztów. Dopiero w przypadku rezygnacji z uczestnictwa poniżej 7 dni przed kursem wpłacone środki nie są zwracane. Te zasady nie mają zastosowania wtedy kiedy na Twoje miejsce wchodzi ktoś z listy rezerwowej – w tej sytuacji, niezależnie od momentu rezygnacji, zwracamy 100% wpłaconych środków.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA ZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ I KWARANTANNĘ – przygotowaliśmy również specjalną furtkę dla osób, które mają już mniej niż 14 dni do szkolenia a znalazły w jednej z następujących sytuacji; jesteś na kwarantannie lub jesteś chory, przeziębiony, czujesz się źle i nie jesteś do końca zdrowy (nie ma znaczenia czy to COVID, zwykłe przeziębienie czy grypa). Pomimo tego, że poniżej 14 dni przed kursem nie ma bezkosztowej anulacji w ww. przypadkach dajemy naszym kursantom możliwość uczestnictwa w danym szkoleniu, w innym terminie - bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat. W tych sytuacjach nie zwracamy środków. WAŻNE: w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo mamy ogromną prośbę do osób, które nie są aktualnie w pełni zdrowe o realizację kursu w innym terminie – kiedy będziecie w pełni zdrowi.
ZALECENIA MINISTERSTWA ROZWOJU - wprowadziliśmy w życie wszystkie wytyczne, które skierowane są do organizatorów szkoleń takich jak nasze.
BEZPIECZEŃSTWO W MIEJSCU REALIZACJI WYDARZENIA - szkolenia organizujemy w obiektach, które dostosowały swoją działalność do najwyższych wymogów sanitarnych (częsta dezynfekcja obiektu – toalet, wind i przestrzeni wspólnych).
ŚRODKI OCHRONY OSOBISTEJ – uczestnikom szkoleń zapewniamy: płyny do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki i fartuchy. WAŻNE: wszyscy uczestnicy proszeni są o noszenie maseczek przez cały czas trwania szkolenia.
DYSTANS – zapewniamy indywidualne stanowiska pracy z zachowaniem odpowiednich odległości pomiędzy uczestnikami (indywidualne stoły do pracy, korzystamy z dużych sal gdzie często na 1 uczestnika przypada 5-10 m2).
CATERING – zrezygnowaliśmy z bufetów, przerwy kawowe wydawane są w pakietach a lunchu w formie serwowanej.
Jeżeli coś jeszcze wzbudza Twoje wątpliwości, zadzwoń do nas. Chetnie odpowiemy na Twoje pytania.
- krótki wstęp na temat biologii miazgi zębów mlecznych i stałych niedojrzałych
- diagnostyka stanów chorobowych miazgi - kompleksowa ocena objawów klinicznych, radiologicznych i śródzabiegowych oraz wynikające z nich możliwości leczenia
- diagnostyka radiologiczna w endododoncji wieku rozwojowego - czy należy bać się wykonywania zdjęć RTG u dzieci?
- metody opracowania ubytków próchnicowych i wynikające z nich korzyści dla miazgi (stepwise excavation, częściowe opracowanie ubytku)
- izolacja pola zabiegowego koferdamem - technika zakładania koferdamu u dzieci, obowiązek czy procedura poprawiająca jakość leczenia i komfort pacjenta
- techniki znieczulenia miejscowego przed leczeniem endodontycznym u dzieci
- przyżyciowe metody leczenia miazgi zębów mlecznych (amputacyjne):
- dewitalizujące: formokrezol, elektrochirurgia, laser
- podtrzymujące: aldehyd glutarowy, siarczan żelaza, podchloryn sodu
- regenerujące: wodorotlenek wapnia, cement MTA
- leczenie kanałowe zębów mlecznych - omówienie wskazań i przeciwwskazań do leczenia kanałowego, płynów stosowanych do irygacji w endodoncji zębów mlecznych oraz materiałów do wypełnień kanałów
- przyżyciowe metody leczenia miazgi w zębach stałych rozwijających się:
- pokrycie bezpośrednie, amputacja częściowa lub całkowita miazgi koronowej - postępowanie zalecane w odwracanych stanach zapalnych miazgi
- analiza przypadków klinicznych
- leczenie kanałowe w zębach stałych niedojrzałych:
- apeksyfikacja - zalety i wady procedury jednoetapowej (MTA, Biodentyna) nad wieloetapową (wodorotlenek wapnia)
- rewaskularyzacja czy/i regeneracja - co potrafimy i dokąd zmierzamy, procedury zgodne z wytycznymi AAE i EES (2016)
- odbudowa zębów po leczeniu endodontycznym i jej znaczenie dla podtrzymania efektów leczenia - prezentacja i analiza wybranych przypadków klinicznych
- quiz radiologiczny - analiza zdjęć RTG (choroba próchnicowa, zmiany w tkankach otaczających korzenie, resorbcja korzeni zębów mlecznych fizjologiczna i patologiczna)
- metody zakładania koferdamu u dzieci (praca na fantomach) - izolacja pojedynczych zębów oraz zmodyfikowana technika izolacji w jednej ćwiartce
- wykonanie całkowitej amputacji miazgi koronowej w zębie mlecznym (model fantomowy) wybraną techniką
- pokaz opracowania i wypełnienia kanału korzeniowego w zębie mlecznym - technika i zakres pracy narzędziami
- wykonanie jednoetapowej apeksyfikacji w zębie stałym niedojrzałym (MTA, Biodentyna)