Ukończyła Warszawską Akademię Medyczną na Oddziale Stomatologii w 2006 roku. Od początku swojej kariery zawodowej jej głównym obszarem zainteresowań były zagadnienia związane z szeroko pojętym leczeniem endodontycznym. Tym obszarem stomatologii zajmuje się również do dzisiaj, odpowiadając obecnie za leczenie endodontyczne najbardziej skomplikowanych przypadków w wiodących klinikach na terenie Warszawy. W 2016 roku rozpoczęła podyplomowe studia Master in Endodontics na Międzynarodowym Uniwersytecie Katalońskim w Barcelonie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego i European Society of Endododontology oraz konsultantem firmy Kerr Endodontics w Polsce. Jest współwłaścicielką kliniki Warsaw Dental Center w Warszawie.
BEZPIECZNE SZKOLENIE
Drodzy uczestnicy naszych szkoleń, w obecnej, koronawirusowej rzeczywistości, naszym priorytetem stało się zapewnienie Wam bezpieczeństwa podczas naszych szkoleń. Dlatego też wprowadziliśmy szereg procedur, których celem jest zwiększenie waszego komfortu i poczucia bezpieczeństwa podczas wszystkich organizowanych przez nas wydarzeń.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA – tak jak zawsze, możesz zrezygnować ze szkolenia, bez podania przyczyny, do 14 dni przed datą jego rozpoczęcia. Otrzymujesz wtedy zwrot 100% środków za opłacony kurs. W przypadku rezygnacji w okresie 14-7 dni przed kursem, zwracamy 50% kosztów. Dopiero w przypadku rezygnacji z uczestnictwa poniżej 7 dni przed kursem wpłacone środki nie są zwracane. Te zasady nie mają zastosowania wtedy kiedy na Twoje miejsce wchodzi ktoś z listy rezerwowej – w tej sytuacji, niezależnie od momentu rezygnacji, zwracamy 100% wpłaconych środków.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA ZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ I KWARANTANNĘ – przygotowaliśmy również specjalną furtkę dla osób, które mają już mniej niż 14 dni do szkolenia a znalazły w jednej z następujących sytuacji; jesteś na kwarantannie lub jesteś chory, przeziębiony, czujesz się źle i nie jesteś do końca zdrowy (nie ma znaczenia czy to COVID, zwykłe przeziębienie czy grypa). Pomimo tego, że poniżej 14 dni przed kursem nie ma bezkosztowej anulacji w ww. przypadkach dajemy naszym kursantom możliwość uczestnictwa w danym szkoleniu, w innym terminie - bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat. W tych sytuacjach nie zwracamy środków. WAŻNE: w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo mamy ogromną prośbę do osób, które nie są aktualnie w pełni zdrowe o realizację kursu w innym terminie – kiedy będziecie w pełni zdrowi.
ZALECENIA MINISTERSTWA ROZWOJU - wprowadziliśmy w życie wszystkie wytyczne, które skierowane są do organizatorów szkoleń takich jak nasze.
BEZPIECZEŃSTWO W MIEJSCU REALIZACJI WYDARZENIA - szkolenia organizujemy w obiektach, które dostosowały swoją działalność do najwyższych wymogów sanitarnych (częsta dezynfekcja obiektu – toalet, wind i przestrzeni wspólnych).
ŚRODKI OCHRONY OSOBISTEJ – uczestnikom szkoleń zapewniamy: płyny do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki i fartuchy. WAŻNE: wszyscy uczestnicy proszeni są o noszenie maseczek przez cały czas trwania szkolenia.
DYSTANS – zapewniamy indywidualne stanowiska pracy z zachowaniem odpowiednich odległości pomiędzy uczestnikami (indywidualne stoły do pracy, korzystamy z dużych sal gdzie często na 1 uczestnika przypada 5-10 m2).
CATERING – zrezygnowaliśmy z bufetów, przerwy kawowe wydawane są w pakietach a lunchu w formie serwowanej.
Jeżeli coś jeszcze wzbudza Twoje wątpliwości, zadzwoń do nas. Chetnie odpowiemy na Twoje pytania.
- wskazania i kryteria kwalifikacji zębów do powtórnego leczenia endodontycznego
- jak przeprowadzić diagnostykę i określić przyczynę niepowodzenia poprzedniego leczenia
- selektywne powtórne leczenie - zasady, możliwości i rokowanie
- pęknięcia korony i korzenia - diagnostyka i możliwości leczenia
- zgubiona anatomia - jak ją odnaleźć?
- leczenie krok po kroku:
- instrumentarium
- rewizja dostępu do komory
- usuwanie materiałów wypełniających z kanałów (past, gutaperki, materiałów na plastikowych przenośnikach, itp.)
- udrożnienie nieleczonych części kanału - co zrobic w przypadku braku drożności?
- rola irygacji przy powtórnym leczeniu endodontycznym
- obturacja
- postępowanie w przypadkach otwartych wierzchołków
- techniki i zasady postępowania w przypadku usuwania złamanych narzędzi
- metody skutecznego, jednoseansowego usuwania odseparowanych fragmentów pilników
- rokowanie i monitorowanie efektów leczenia
- najczętsze przyczyny niepowodzenia leczenia endodontycznego
- różne techniki zdejmowania koron protetycznych
- powtórne leczenie przy obecności wkładu koronowo-korzeniowego - usuwać czy leczyć mikrochirurgicznie?
- techniki usuwana wkładów lanych, z włókna szklanego, ankerów i ćwieków srebrnych
- rola ultradźwięków przy powtórnym leczeniu endodontycznym
- perforacje - ich wpływ na rokowanie oraz sposoby leczenia
- rola materiałów bioceramicznych i MTA w powtórnym leczeniu endodontycznym
- sposoby zapobiegania i radzenia sobie z wcześniej powstałymi stopniami
Warsztaty odbywają się w Centrum Edukacyjno-Naukowym wellCAMdent - najnowocześniejszej sali fantomowej w Polsce. Sala oferuje perfekcyjnie wyposażone stanowiska pracy (unit z pełnym zestawem końcówek stomatologicznych, krzesło z możliwością regulacji wysokości, głowę fantomową oraz mikroskop). Sala umożliwia nam praktycznie idealnie odwzorowanie warunków w jakich pracują Państwo na co dzień. W przypadku tego szkolenia kluczowa kwestia to możliwość wykonywania zdjęć RTG oraz, dzięki unitom i regulowanym krzesłom, możliwość przyjęcia ergonomicznej pozycji pracy. Sala zlokalizowana jest w Łodzi, w pobliżu przecięcia się autostrady A1 i A2 - co zapewnia dogodny dojazd właściwie z każdej części kraju.
Warsztat prowadzony w całości pod mikroskopem (każdy z uczestników posiada swój mikroskop) na bloczkach treningowych oraz usuniętych zębach. Kursanci proszeni są o przyniesienie ze sobą po jednym zębie siecznym, przedtrzonowym i trzonowym z wcześniej opracowanym dostępem do komory. Podczas warsztatu każdy z uczestników będzie ćwiczył pod okiem wykładowcy następujące procedury:
- przeprowadzenie powtórnego leczenia endodontycznego na usuniętych zębach z różnych grup zębowych, wypełnionych wcześniej różnymi materiałami
- usuwanie złamanych narzędzi przy pomocy ultradźwięków z wybranych grup zębów
- usuwanie wkładów koronowo-korzeniowych: ankerów, wkładów lanych oraz wkładów z włókna szklanego
- zamykanie perforacji
- powtórne leczenie przy obecności stopnia w kanale