Wykładowca z wieloletnim stażem, rozpoznawany w kraju, jak i za granicą. Autor licznych artykułów, które zostały opublikowane w prasie specjalistycznej z zakresu endodoncji, technologii CAD/CAM i zastosowania mikroskopu w codziennej praktyce stomatologicznej. Od 2004 roku prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną w Olsztynie. W 2015 założył grupę wykładową Dental Masters Group, której wykładowcy prowadzą szkolenia z zakresu endodoncji, odbudów estetycznych i CAD/ CAM. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie oraz członkiem: ESE, PTE i PASE. W życiu prywatnym mąż, ojciec i triathlonista amator.
BEZPIECZNE SZKOLENIE
Drodzy uczestnicy naszych szkoleń, w obecnej, koronawirusowej rzeczywistości, naszym priorytetem stało się zapewnienie Wam bezpieczeństwa podczas naszych szkoleń. Dlatego też wprowadziliśmy szereg procedur, których celem jest zwiększenie waszego komfortu i poczucia bezpieczeństwa podczas wszystkich organizowanych przez nas wydarzeń.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA – tak jak zawsze, możesz zrezygnować ze szkolenia, bez podania przyczyny, do 14 dni przed datą jego rozpoczęcia. Otrzymujesz wtedy zwrot 100% środków za opłacony kurs. W przypadku rezygnacji w okresie 14-7 dni przed kursem, zwracamy 50% kosztów. Dopiero w przypadku rezygnacji z uczestnictwa poniżej 7 dni przed kursem wpłacone środki nie są zwracane. Te zasady nie mają zastosowania wtedy kiedy na Twoje miejsce wchodzi ktoś z listy rezerwowej – w tej sytuacji, niezależnie od momentu rezygnacji, zwracamy 100% wpłaconych środków.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA ZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ I KWARANTANNĘ – przygotowaliśmy również specjalną furtkę dla osób, które mają już mniej niż 14 dni do szkolenia a znalazły w jednej z następujących sytuacji; jesteś na kwarantannie lub jesteś chory, przeziębiony, czujesz się źle i nie jesteś do końca zdrowy (nie ma znaczenia czy to COVID, zwykłe przeziębienie czy grypa). Pomimo tego, że poniżej 14 dni przed kursem nie ma bezkosztowej anulacji w ww. przypadkach dajemy naszym kursantom możliwość uczestnictwa w danym szkoleniu, w innym terminie - bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat. W tych sytuacjach nie zwracamy środków. WAŻNE: w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo mamy ogromną prośbę do osób, które nie są aktualnie w pełni zdrowe o realizację kursu w innym terminie – kiedy będziecie w pełni zdrowi.
ZALECENIA MINISTERSTWA ROZWOJU - wprowadziliśmy w życie wszystkie wytyczne, które skierowane są do organizatorów szkoleń takich jak nasze.
BEZPIECZEŃSTWO W MIEJSCU REALIZACJI WYDARZENIA - szkolenia organizujemy w obiektach, które dostosowały swoją działalność do najwyższych wymogów sanitarnych (częsta dezynfekcja obiektu – toalet, wind i przestrzeni wspólnych).
ŚRODKI OCHRONY OSOBISTEJ – uczestnikom szkoleń zapewniamy: płyny do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki i fartuchy. WAŻNE: wszyscy uczestnicy proszeni są o noszenie maseczek przez cały czas trwania szkolenia.
DYSTANS – zapewniamy indywidualne stanowiska pracy z zachowaniem odpowiednich odległości pomiędzy uczestnikami (indywidualne stoły do pracy, korzystamy z dużych sal gdzie często na 1 uczestnika przypada 5-10 m2).
CATERING – zrezygnowaliśmy z bufetów, przerwy kawowe wydawane są w pakietach a lunchu w formie serwowanej.
Jeżeli coś jeszcze wzbudza Twoje wątpliwości, zadzwoń do nas. Chetnie odpowiemy na Twoje pytania.
Ten kurs skierowany jest zarówno do osób rozpoczynających swoją przygodę z leczeniem kanałowym jak również do tych które chcą ułożyć sobie wszystkie kroki w pewną powtarzalną całość. Podczas szkolenia prowadzący szkolenie - lek. dent. Grzegorz Witkowski - przedstawi swoje autorskie protokoły postępowania w leczeniu kanałowym oraz podzieli się swoimi wieloma trikami klinicznymi. Dzięki temu leczenie będzie bardziej przewidywalne a stres, związany z samym wykonywaniem procedur, dużo mniejszy. Podczas części teoretycznej omówione zostaną następujące zagadnienia:
- planowanie leczenia
- techniki izolacyjne
- instrumentarium
- wykonanie prawidłowego dostępu w każdej grupie zębowej
- poszukiwanie kanałów - mapa dna komory
- prawidłowy dobór instrumentarium do negocjacji i opracowania kanału w zależności od warunków anatomicznych
- protokół płukania i interakcje płynów
- techniki obturacji kanałów korzeniowych
Warsztat prowadzony w całości pod mikroskopem (każdy z uczestników posiada swój mikroskop) na bloczkach treningowych oraz usuniętych zębach. Kursanci proszeni są o przyniesienie ze sobą po jednym zębie siecznym, przedtrzonowym i trzonowym - uwaga - bez wykonanego dostępu. Podczas części warsztatowej każdy uczestnik:
- wykona izolację pola zabiegowego na modelach oraz usuniętych zębach
- stworzy prawidłowy dostęp do przestrzeni anatomicznej
- przeprowadzi pełne leczenie endodontyczne zakończone wybraną przez siebie techniką obturacji (do dyspozycji kursantów będą różne systemy narzędzi maszynowych z których, po analizie krzywizn i wstępnej ocenie anatomii, wybierze te najlepiej nadające się do danego przypadku)