Absolwentka Oddziału Stomatologicznego Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2005). Od 2006 roku prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną w Wadowicach. W 2009 roku, na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na podstawie pracy badawczej z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją. Jest specjalistą periodontologiem (Uniwersytecka Klinika Stomatologiczna w Krakowie (2011-2015)). Autorka i współautorka ponad 70 publikacji z zakresu stomatologii zachowawczej, periodontologii oraz nanotechnologii. Jest również współautorem trzech rozdziałów książki „Stomatologia” Medical Tribune 2013. Laureatka konkursów: Global University Case Contest (2005), Espertise Talent Award (2011), Soczewka Focusa (2013) za plaster dla pacjentów po chemioterapii przy zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej w kategorii otwartej. W latach 2012-2013 pełniła funkcję Opinion Leader w firmie 3M Poland. Od 2009 r. jest aktywnym członkiem The Japanese Society for Dental Materials and Devices (JSDMD), International Association for Dental Research (IADR) oraz European Federation of Periodontology (EFP). W 2014 ukończyła pełen cykl szkolenia podyplomowego Curriculum in Periodontology organizowane we współpracy z Uniwersytetem w Bern (Szwajcaria). Należy do rady naukowej czasopism: „Asystentka i higienistka stomatologiczna”, „Art of dentistry”, „Sztuka implantologii”. Aktywnie współpracuje z Działem Badawczym Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.
BEZPIECZNE SZKOLENIE
Drodzy uczestnicy naszych szkoleń, w obecnej, koronawirusowej rzeczywistości, naszym priorytetem stało się zapewnienie Wam bezpieczeństwa podczas naszych szkoleń. Dlatego też wprowadziliśmy szereg procedur, których celem jest zwiększenie waszego komfortu i poczucia bezpieczeństwa podczas wszystkich organizowanych przez nas wydarzeń.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA – tak jak zawsze, możesz zrezygnować ze szkolenia, bez podania przyczyny, do 14 dni przed datą jego rozpoczęcia. Otrzymujesz wtedy zwrot 100% środków za opłacony kurs. W przypadku rezygnacji w okresie 14-7 dni przed kursem, zwracamy 50% kosztów. Dopiero w przypadku rezygnacji z uczestnictwa poniżej 7 dni przed kursem wpłacone środki nie są zwracane. Te zasady nie mają zastosowania wtedy kiedy na Twoje miejsce wchodzi ktoś z listy rezerwowej – w tej sytuacji, niezależnie od momentu rezygnacji, zwracamy 100% wpłaconych środków.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA ZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ I KWARANTANNĘ – przygotowaliśmy również specjalną furtkę dla osób, które mają już mniej niż 14 dni do szkolenia a znalazły w jednej z następujących sytuacji; jesteś na kwarantannie lub jesteś chory, przeziębiony, czujesz się źle i nie jesteś do końca zdrowy (nie ma znaczenia czy to COVID, zwykłe przeziębienie czy grypa). Pomimo tego, że poniżej 14 dni przed kursem nie ma bezkosztowej anulacji w ww. przypadkach dajemy naszym kursantom możliwość uczestnictwa w danym szkoleniu, w innym terminie - bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat. W tych sytuacjach nie zwracamy środków. WAŻNE: w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo mamy ogromną prośbę do osób, które nie są aktualnie w pełni zdrowe o realizację kursu w innym terminie – kiedy będziecie w pełni zdrowi.
ZALECENIA MINISTERSTWA ROZWOJU - wprowadziliśmy w życie wszystkie wytyczne, które skierowane są do organizatorów szkoleń takich jak nasze.
BEZPIECZEŃSTWO W MIEJSCU REALIZACJI WYDARZENIA - szkolenia organizujemy w obiektach, które dostosowały swoją działalność do najwyższych wymogów sanitarnych (częsta dezynfekcja obiektu – toalet, wind i przestrzeni wspólnych).
ŚRODKI OCHRONY OSOBISTEJ – uczestnikom szkoleń zapewniamy: płyny do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki i fartuchy. WAŻNE: wszyscy uczestnicy proszeni są o noszenie maseczek przez cały czas trwania szkolenia.
DYSTANS – zapewniamy indywidualne stanowiska pracy z zachowaniem odpowiednich odległości pomiędzy uczestnikami (indywidualne stoły do pracy, korzystamy z dużych sal gdzie często na 1 uczestnika przypada 5-10 m2).
CATERING – zrezygnowaliśmy z bufetów, przerwy kawowe wydawane są w pakietach a lunchu w formie serwowanej.
Jeżeli coś jeszcze wzbudza Twoje wątpliwości, zadzwoń do nas. Chetnie odpowiemy na Twoje pytania.
- diagnostyka periodontologiczna:
- szybka diagnoza i kwalifikacja pacjenta do odpowiedniego leczenia
- rola wskaźników periodontologicznych – podejście praktyczne - co badać?
- niezbędne obrazowanie radiologiczne w periodontologii – w zależności od problemu (protetyka, endodoncja, stomatologia zachowawcza, chirurgia wyrostka zębodołowego)
- rola higienistki stomatologicznej, zasady współpracy z higienistką i periodontologiem, kiedy nie podejmujemy się leczenia periodontologicznego i kierujemy do specjalisty
- leczenie niechirurgiczne choroby przyzębia – ABC…
- metody klasyczne i nowoczesne (protokół FMD)
- instrumentacja ręczna czy maszynowa?
- nowoczesne urządzenia w leczeniu chorób przyzębia (terapia fotodynamiczna)
- zabiegi periodontologiczne dla różnych dziedzin stomatologii (I):
- problemy endo-perio - postępowanie
- warunki niezbędne do chirurgii periodontologicznej (ze strony lekarza, pacjenta i gabinetu)
- gingiwektomia
- zabiegi periodontologiczne dla różnych dziedzin stomatologii (II):
- wydłużanie korony klinicznej zęba
- wskazania periodontologiczne do ekstrakcji zęba i co zrobić po ekstrakcji zęba? (minimalnie inwazyjne ekstrakcje, zaopatrzenie rany, zaopatrzenie natychmiastowe, powikłania podczas gojenia)
- przeciążenia zębów (jak rozpoznać przeciążenia?) - zasady szlifowania odciążającego
- leczenie protetyczne pacjentów z chorobami przyzębia:
- prace protetyczne ruchome - proste zasady planowania
- protezy całkowite, protezy częściowe, protezy szkieletowe, protezy wsparte na koronach teleskopowych - kiedy wybrać właściwe rozwiązanie
- trudny temat - protezy natychmiastowe
- prace protetyczne stałe - podstawowe zasady projektowania
- czego wymagać od technika
- prace na implantach - problem perimplantitis
- implanty a choroba przyzębia
- szynowanie zębów- kiedy i dlaczego tak/nie
- prace protetyczne ruchome - proste zasady planowania
- ćwiczenia z szybkiej diagnostyki pacjentów
- instrumentacja ręczna i maszynowa – zasady pracy
- zasady pracy narzędziami mikrochirurgicznymi (powiększenie, uchwyt, praca)
- gingiwektomia
- wydłużanie korony klinicznej zęba/zębów w różnych sytuacjach klinicznych
- zaopatrywanie ran po ekstrakcji