Od blisko 20 lat związany z Akademią Medyczną w Warszawie, na której najpierw studiował, a obecnie pracuje na stanowisku asystenta, prowadząc zajęcia kliniczne ze studentami. Za swoje osiągnięcia dydaktyczne był wielokrotnie nagradzany przez rektora WUM. W 2001 odbył staż w Międzynarodowym Centrum Implantologicznym w Touluse we Francji. W roku 2007 otrzymał certyfikat umiejętności z zakresu implantologii stomatologicznej. Jest członkiem Interdyscyplinarnego Centrum Implantologicznego działającego przy Katedrze Protetyki Stomatologicznej WUM. Wziął udział w ponad 30 konferencjach krajowych i międzynarodowych. Jest autorem i współautorem ponad 30 publikacji - skryptu dla studentów z zakresu implantologii, uzupełnień stałych i materiałoznawstwa stomatologicznego oraz dwóch monografii. Ustawicznie poszerza swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Jest nie tylko doskonałym lekarzem praktykiem, ale także nauczycielem akademickim.
BEZPIECZNE SZKOLENIE
Drodzy uczestnicy naszych szkoleń, w obecnej, koronawirusowej rzeczywistości, naszym priorytetem stało się zapewnienie Wam bezpieczeństwa podczas naszych szkoleń. Dlatego też wprowadziliśmy szereg procedur, których celem jest zwiększenie waszego komfortu i poczucia bezpieczeństwa podczas wszystkich organizowanych przez nas wydarzeń.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA – tak jak zawsze, możesz zrezygnować ze szkolenia, bez podania przyczyny, do 14 dni przed datą jego rozpoczęcia. Otrzymujesz wtedy zwrot 100% środków za opłacony kurs. W przypadku rezygnacji w okresie 14-7 dni przed kursem, zwracamy 50% kosztów. Dopiero w przypadku rezygnacji z uczestnictwa poniżej 7 dni przed kursem wpłacone środki nie są zwracane. Te zasady nie mają zastosowania wtedy kiedy na Twoje miejsce wchodzi ktoś z listy rezerwowej – w tej sytuacji, niezależnie od momentu rezygnacji, zwracamy 100% wpłaconych środków.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA ZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ I KWARANTANNĘ – przygotowaliśmy również specjalną furtkę dla osób, które mają już mniej niż 14 dni do szkolenia a znalazły w jednej z następujących sytuacji; jesteś na kwarantannie lub jesteś chory, przeziębiony, czujesz się źle i nie jesteś do końca zdrowy (nie ma znaczenia czy to COVID, zwykłe przeziębienie czy grypa). Pomimo tego, że poniżej 14 dni przed kursem nie ma bezkosztowej anulacji w ww. przypadkach dajemy naszym kursantom możliwość uczestnictwa w danym szkoleniu, w innym terminie - bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat. W tych sytuacjach nie zwracamy środków. WAŻNE: w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo mamy ogromną prośbę do osób, które nie są aktualnie w pełni zdrowe o realizację kursu w innym terminie – kiedy będziecie w pełni zdrowi.
ZALECENIA MINISTERSTWA ROZWOJU - wprowadziliśmy w życie wszystkie wytyczne, które skierowane są do organizatorów szkoleń takich jak nasze.
BEZPIECZEŃSTWO W MIEJSCU REALIZACJI WYDARZENIA - szkolenia organizujemy w obiektach, które dostosowały swoją działalność do najwyższych wymogów sanitarnych (częsta dezynfekcja obiektu – toalet, wind i przestrzeni wspólnych).
ŚRODKI OCHRONY OSOBISTEJ – uczestnikom szkoleń zapewniamy: płyny do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki i fartuchy. WAŻNE: wszyscy uczestnicy proszeni są o noszenie maseczek przez cały czas trwania szkolenia.
DYSTANS – zapewniamy indywidualne stanowiska pracy z zachowaniem odpowiednich odległości pomiędzy uczestnikami (indywidualne stoły do pracy, korzystamy z dużych sal gdzie często na 1 uczestnika przypada 5-10 m2).
CATERING – zrezygnowaliśmy z bufetów, przerwy kawowe wydawane są w pakietach a lunchu w formie serwowanej.
Jeżeli coś jeszcze wzbudza Twoje wątpliwości, zadzwoń do nas. Chetnie odpowiemy na Twoje pytania.
Warsztat ma na celu wprowadzenie kursantów w świat przewidywalnej, sprawdzonej klinicznie i skutecznej protetyki stomatologicznej. Przeznaczony jest dla osób, które nie mają jakiegokolwiek doświadczenia w szlifowaniu zębów lub jest ono naprawdę minimalne. Szkolenie nastawione jest przede wszystkim na aspekty praktyczne ale poruszane są na nim również zagadnienia teoretyczne, których zrozumienie jest niezbędne do osiągnięcia przewidywalności w swojej pracy.
- zastosowanie matrycy silikonowej
- właściwy plan leczenia protetycznego kluczem do długoczasowego sukcesu
- aspekty mechaniczne i biologiczne właściwego projektowania uzupełnień oraz wkomponowania ich w układ stomatognatyczny - czy zawsze estetyka gra podstawową rolę przed funkcją, czy może pewien być to kompromis?
- badanie pacjenta i zasady okluzji uzupełnień stałych
- znaczenie i kontrola przyzębia - dziąsło brzeżne i zespolone, ochrona brodawki dziąsłowej, stany zapalne, leczenie zachowawcze czy sterowana regeneracja?
- zgryz urazowy i związane z nim możliwe powikłania w leczeniu protetycznym
- opracowanie zębów z żywą miazgą pod uzupełnienia metalowo-ceramiczne (korony) - wskazania i przeciwwskazania
- zasady opracowania i techniki szlifowania
- dobór narzędzi rotacyjnych
- przygotowanie tkanek miękkich i wykonanie wycisku
- retrakcja dziąsła – techniki i materiały
- czy retrakcja jest zawsze potrzebna?
- różne sposoby zabezpieczania dziąsła przed wyciskiem
- jakie materiały należy stosować w celu uzyskania prawidłowych wycisków do uzupełnień stałych
- mosty protetyczne – zasady projektowania i opracowywania filarów
Kurs w części praktycznej nastawiony jest na proste i przewidywalne rozwiązania, które pozwolą na rozpoczęcie wykonywania zabiegów protetycznych w swoim gabinecie. Podczas kursu każdy z uczestników samodzielnie oszlifuje 4 zęby - 2 pod koronę indywidualną oraz 2 pod most protetyczny.
Warsztaty praktyczne podzielone są na 3 sekcje:
- Przygotowanie do szlifowania oraz ergonomia pracy:
- jak powinna wyglądać optymalna pozycja pracy
- w jaki sposób szlifować aby zachować maksymalną kontrolę narzędzi rotacyjnych
- praca w powiększeniu - kiedy jest nam niezbędne
- zastosowanie indeksu silikonowego do szlifowania zębów
- Opracowanie zębów pod koronę:
- technika szlifowania – czy zawsze powinniśmy szlifować ze stopiem?
- zabezpieczenie opracowanego zęba – techniki i preparaty
- zabezpieczenie opracowanych zębów - tips & tricks
- opracowanie dwóch zębów pod korony indywidualne (jeden pod koronę metalowo-ceramiczną a drugi pod uzupełnienie pełnoceramiczne)
- Opracowanie zębów pod mosty:
- wybór optymalnej techniki szlifowania
- opracowanie dwóch zębów pod most
- sposoby oceny równoległości filarów podczas szlifowania
- wykonanie mostu tymczasowego metodą bezpośrednią - jak uniknąć problemów z pęcherzami powietrza
Każdy z uczestników szkolenia otrzyma również film demonstrujący poprawną technikę szlifowania oraz protokół postępowania: