Od blisko 20 lat związany z Akademią Medyczną w Warszawie, na której najpierw studiował, a obecnie pracuje na stanowisku asystenta, prowadząc zajęcia kliniczne ze studentami. Za swoje osiągnięcia dydaktyczne był wielokrotnie nagradzany przez rektora WUM. W 2001 odbył staż w Międzynarodowym Centrum Implantologicznym w Touluse we Francji. W roku 2007 otrzymał certyfikat umiejętności z zakresu implantologii stomatologicznej. Jest członkiem Interdyscyplinarnego Centrum Implantologicznego działającego przy Katedrze Protetyki Stomatologicznej WUM. Wziął udział w ponad 30 konferencjach krajowych i międzynarodowych. Jest autorem i współautorem ponad 30 publikacji - skryptu dla studentów z zakresu implantologii, uzupełnień stałych i materiałoznawstwa stomatologicznego oraz dwóch monografii. Ustawicznie poszerza swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Jest nie tylko doskonałym lekarzem praktykiem, ale także nauczycielem akademickim.
BEZPIECZNE SZKOLENIE
Drodzy uczestnicy naszych szkoleń, w obecnej, koronawirusowej rzeczywistości, naszym priorytetem stało się zapewnienie Wam bezpieczeństwa podczas naszych szkoleń. Dlatego też wprowadziliśmy szereg procedur, których celem jest zwiększenie waszego komfortu i poczucia bezpieczeństwa podczas wszystkich organizowanych przez nas wydarzeń.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA – tak jak zawsze, możesz zrezygnować ze szkolenia, bez podania przyczyny, do 14 dni przed datą jego rozpoczęcia. Otrzymujesz wtedy zwrot 100% środków za opłacony kurs. W przypadku rezygnacji w okresie 14-7 dni przed kursem, zwracamy 50% kosztów. Dopiero w przypadku rezygnacji z uczestnictwa poniżej 7 dni przed kursem wpłacone środki nie są zwracane. Te zasady nie mają zastosowania wtedy kiedy na Twoje miejsce wchodzi ktoś z listy rezerwowej – w tej sytuacji, niezależnie od momentu rezygnacji, zwracamy 100% wpłaconych środków.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA ZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ I KWARANTANNĘ – przygotowaliśmy również specjalną furtkę dla osób, które mają już mniej niż 14 dni do szkolenia a znalazły w jednej z następujących sytuacji; jesteś na kwarantannie lub jesteś chory, przeziębiony, czujesz się źle i nie jesteś do końca zdrowy (nie ma znaczenia czy to COVID, zwykłe przeziębienie czy grypa). Pomimo tego, że poniżej 14 dni przed kursem nie ma bezkosztowej anulacji w ww. przypadkach dajemy naszym kursantom możliwość uczestnictwa w danym szkoleniu, w innym terminie - bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat. W tych sytuacjach nie zwracamy środków. WAŻNE: w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo mamy ogromną prośbę do osób, które nie są aktualnie w pełni zdrowe o realizację kursu w innym terminie – kiedy będziecie w pełni zdrowi.
ZALECENIA MINISTERSTWA ROZWOJU - wprowadziliśmy w życie wszystkie wytyczne, które skierowane są do organizatorów szkoleń takich jak nasze.
BEZPIECZEŃSTWO W MIEJSCU REALIZACJI WYDARZENIA - szkolenia organizujemy w obiektach, które dostosowały swoją działalność do najwyższych wymogów sanitarnych (częsta dezynfekcja obiektu – toalet, wind i przestrzeni wspólnych).
ŚRODKI OCHRONY OSOBISTEJ – uczestnikom szkoleń zapewniamy: płyny do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki i fartuchy. WAŻNE: wszyscy uczestnicy proszeni są o noszenie maseczek przez cały czas trwania szkolenia.
DYSTANS – zapewniamy indywidualne stanowiska pracy z zachowaniem odpowiednich odległości pomiędzy uczestnikami (indywidualne stoły do pracy, korzystamy z dużych sal gdzie często na 1 uczestnika przypada 5-10 m2).
CATERING – zrezygnowaliśmy z bufetów, przerwy kawowe wydawane są w pakietach a lunchu w formie serwowanej.
Jeżeli coś jeszcze wzbudza Twoje wątpliwości, zadzwoń do nas. Chetnie odpowiemy na Twoje pytania.
Szkolenie to jest kontynuacją i rozwinięciem kursu „Szlifowanie pod korony i mosty protetyczne - poziom I”. Jego ukończenie nie jest jednak warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w tym kursie. Podczas tego kursu bardzo duży nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne, część teoretyczna jest znacznie ograniczona. Jeżeli są Państwo na samym początku swojej przygody ze szlifowaniem (nie szlifowali Państwo jeszcze nigdy zębów) polecamy raczej wzięcie udziału najpierw w części podstawowej a dopiero potem w tym kursie. Jeżeli posiadają już Państwo jakieś doświadczenie w tej materii ten kurs jest idealnym wyborem i pomoże Państwu "wyrobić sobie rękę".
- wprowadzenie do uzupełnień stałych - wskazania i przeciwwskazania
- koncepcje okluzji w protetyce uzupełnień stałych
- zastosowanie łuku twarzowego i artykulatorów w protetyce – zbędny wydatek czy potężna pomoc w uzyskaniu zamierzonego efektu terapeutycznego?
- zagadnienia teoretyczne dotyczące preparacji zębów pod różne rodzaje uzupełnień
- przygotowanie tkanek miękkich i wykonanie wycisku
- retrakcja dziąsła – techniki i materiały
- czy retrakcja jest zawsze potrzebna?
- rodzaje wycisków
Warsztaty odbywają się w Centrum Edukacyjno-Naukowym wellCAMdent - najnowocześniejszej sali fantomowej w Polsce. Sala oferuje perfekcyjnie wyposażone stanowiska pracy (unit z pełnym zestawem końcówek stomatologicznych, krzesło z możliwością regulacji wysokości, głowę fantomową oraz mikroskop). Sala umożliwia nam praktycznie idealnie odwzorowanie warunków w jakich pracują Państwo na co dzień. W przypadku tego szkolenia kluczowa kwestia to możliwość szlifowania z wodą oraz, dzięki unitom i regulowanym krzesłom, możliwość przyjęcia ergonomicznej pozycji pracy. Sala zlokalizowana jest w Łodzi, w pobliżu przecięcia się autostrady A1 i A2 - co zapewnia dogodny dojazd właściwie z każdej części kraju.
Zapraszamy na najbardziej praktyczny kurs ze szlifowania dostępny w tym momencie w Polsce. Podczas części praktycznej każdy z uczestników oszlifuje samodzielnie 10 zębów pod różne rodzaje uzupełnień protetycznych. Jest to idealne szkolenie zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę z protetyką jak i dla tych średniozaawansowanych, którzy chcą „wyrobić sobie rękę” i udoskonalić swoją technikę szlifowania.
Warsztaty praktyczne podzielone są na 3 sekcje:
- Atraumatyczne opracowania zębów pod uzupełnienia pojedyncze - podczas tej części będziemy pracować nad:
- optymalną pozycją pracy
- kontrolą narzędzi rotacyjnych
- pracą w powiększeniu – kiedy zastosowanie powiększenia jest dla nas szczególnie istotne
- techniką BOPT – zapewniającą maksymalnie atraumatyczne podejście do szlifowania zębów
- techniką opracowania zębów pod pojedyncze uzupełnienia lane licowane porcelaną oraz uzupełnienie całoceramiczne
- opracowaniem zębów pod różne rodzaje koron ceramicznych
- opracowaniem zębów pod korony teleskopowe
- technikami zabezpieczenia opracowanego zęba
- Praca z artykulatorem i łukiem twarzowym:
- nauka zakładania łuku twarzowego
- nauka pobierania rejestratu zwarcia
- w jaki sposób wykonać transfer danych zwarciwo-zgryzowych do laboratorium
- Atraumatyczne opracowania zębów pod wieloczłonowe uzupełnienia stałe - poczas tej części będziemy pracować nad:
- techniką opracowywania zębów pod most wielopunktowy
- techniką opracowywania zębów pod korony zblokowane
- techniką opracowywania zębów pod korony zblokowane z elementami precyzyjnymi
- sposobami oceny równoległości filarów
- zabezpieczeniem opracowanych zębów
- doskonaleniem umiejętności wykonywania wielopunktowych uzupełnień tymczasowych (metodą bezpośrednią)
Każdy z uczestników szkolenia otrzyma również film demonstrujący poprawną technikę szlifowania oraz protokół postępowania: