Od blisko 20 lat związany z Akademią Medyczną w Warszawie, na której najpierw studiował, a obecnie pracuje na stanowisku asystenta, prowadząc zajęcia kliniczne ze studentami. Za swoje osiągnięcia dydaktyczne był wielokrotnie nagradzany przez rektora WUM. W 2001 odbył staż w Międzynarodowym Centrum Implantologicznym w Touluse we Francji. W roku 2007 otrzymał certyfikat umiejętności z zakresu implantologii stomatologicznej. Jest członkiem Interdyscyplinarnego Centrum Implantologicznego działającego przy Katedrze Protetyki Stomatologicznej WUM. Wziął udział w ponad 30 konferencjach krajowych i międzynarodowych. Jest autorem i współautorem ponad 30 publikacji - skryptu dla studentów z zakresu implantologii, uzupełnień stałych i materiałoznawstwa stomatologicznego oraz dwóch monografii. Ustawicznie poszerza swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Jest nie tylko doskonałym lekarzem praktykiem, ale także nauczycielem akademickim.
Kurs hybrydowy
Od wielu lat, we wszystkich ankietach satysfakcji - niezależnie od tematu szkolenia - przebija się jedna uwaga: „jeszcze więcej praktyki”. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i przygotować kurs prowadzony w formie hybrydowej.
Oznacza to, że część wykładu teoretycznego (lub w przypadku niektórych szkoleń nawet całość materiału) będziesz mógł obejrzeć wcześniej on-line poprzez naszą platformę do kursów on-line. Natomiast, gdy spotkamy się “na żywo” na szkoleniu, praktycznie cały czas na kursie poświęcimy na część praktyczną - czyli to co kochasz najbardziej - warsztaty.
Jak taki kurs wygląda w praktyce:
- Wykłady zostały nagrane przez profesjonalnego operatora. Dzięki temu udostępnimy Ci je z idealnym obrazem i dźwiękiem w świetnej jakości.
- Dostęp do materiałów wideo uzyskasz 14 dni przed datą szkolenia. Będziesz miał więc 2 tygodnie na zapoznanie się z ich treścią. Będziesz mógł je obejrzeć dowolną ilość razy, w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu (komputerze, telefonie, tablecie czy telewizorze). Będziesz miał do nich dostęp przez 24h / 7 dni w tygodniu.
- Dostęp do materiałów dostaniesz od nas na 180 dni, będziesz mógł więc do nich na spokojnie wrócić jeszcze po szkoleniu.
- Otrzymasz zaproszenie do zamkniętej grupy na Facebooku dla absolwentów, gdzie będziesz mógł zadawać pytania wykładowcy dotyczące materiałów wideo. Jeżeli coś będzie wymagało dodatkowych wyjaśnień, otrzymasz odpowiedź od prowadzącego kurs.
- Dodatkowo w dniu kursu, pierwsze 1-2 godziny, przeznaczamy na sesję pytań i odpowiedzi. To moment kiedy wykładowca odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z filmami, które obejrzałeś w formie on-line.
- Na samym szkoleniu zobaczysz pokaz "na żywo” każdej omawianej procedury.
Wykłady z częścią teoretyczną będą obejmowały dokładnie te same zagadnienia, które do tej pory były omawiane na sali wykładowej, podczas poprzednich edycji szkolenia. Co więcej - dzięki przeniesieniu wszystkiego do internetu - materiał jest bardziej rozbudowany, gdyż czas nas nie ogranicza i możemy jeszcze dokładniej omówić wszystkie zagadnienia.
Szkolenie to jest kontynuacją i rozwinięciem kursu „Szlifowanie pod korony i mosty protetyczne - poziom I”. Jego ukończenie nie jest jednak warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w tym kursie. Podczas tego kursu bardzo duży nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne, część teoretyczna jest znacznie ograniczona. Jeżeli są Państwo na samym początku swojej przygody ze szlifowaniem (nie szlifowali Państwo jeszcze nigdy zębów) polecamy raczej wzięcie udziału najpierw w części podstawowej a dopiero potem w tym kursie. Jeżeli posiadają już Państwo jakieś doświadczenie w tej materii ten kurs jest idealnym wyborem i pomoże Państwu "wyrobić sobie rękę".
- wprowadzenie do uzupełnień stałych - wskazania i przeciwwskazania
- koncepcje okluzji w protetyce uzupełnień stałych
- zastosowanie łuku twarzowego i artykulatorów w protetyce – zbędny wydatek czy potężna pomoc w uzyskaniu zamierzonego efektu terapeutycznego?
- zagadnienia teoretyczne dotyczące preparacji zębów pod różne rodzaje uzupełnień
- przygotowanie tkanek miękkich i wykonanie wycisku
- retrakcja dziąsła – techniki i materiały
- czy retrakcja jest zawsze potrzebna?
- rodzaje wycisków
Warsztaty odbywają się w Centrum Edukacyjno-Naukowym wellCAMdent - najnowocześniejszej sali fantomowej w Polsce. Sala oferuje perfekcyjnie wyposażone stanowiska pracy (unit z pełnym zestawem końcówek stomatologicznych, krzesło z możliwością regulacji wysokości, głowę fantomową oraz mikroskop). Sala umożliwia nam praktycznie idealnie odwzorowanie warunków w jakich pracują Państwo na co dzień. W przypadku tego szkolenia kluczowa kwestia to możliwość szlifowania z wodą oraz, dzięki unitom i regulowanym krzesłom, możliwość przyjęcia ergonomicznej pozycji pracy. Sala zlokalizowana jest w Łodzi, w pobliżu przecięcia się autostrady A1 i A2 - co zapewnia dogodny dojazd właściwie z każdej części kraju.
Zapraszamy na najbardziej praktyczny kurs ze szlifowania dostępny w tym momencie w Polsce. Podczas części praktycznej każdy z uczestników oszlifuje samodzielnie 10 zębów pod różne rodzaje uzupełnień protetycznych. Jest to idealne szkolenie zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę z protetyką jak i dla tych średniozaawansowanych, którzy chcą „wyrobić sobie rękę” i udoskonalić swoją technikę szlifowania.
Warsztaty praktyczne podzielone są na 3 sekcje:
- Atraumatyczne opracowania zębów pod uzupełnienia pojedyncze - podczas tej części będziemy pracować nad:
- optymalną pozycją pracy
- kontrolą narzędzi rotacyjnych
- pracą w powiększeniu – kiedy zastosowanie powiększenia jest dla nas szczególnie istotne
- techniką BOPT – zapewniającą maksymalnie atraumatyczne podejście do szlifowania zębów
- techniką opracowania zębów pod pojedyncze uzupełnienia lane licowane porcelaną oraz uzupełnienie całoceramiczne
- opracowaniem zębów pod różne rodzaje koron ceramicznych
- opracowaniem zębów pod korony teleskopowe
- technikami zabezpieczenia opracowanego zęba
- Praca z artykulatorem i łukiem twarzowym:
- nauka zakładania łuku twarzowego
- nauka pobierania rejestratu zwarcia
- w jaki sposób wykonać transfer danych zwarciwo-zgryzowych do laboratorium
- Atraumatyczne opracowania zębów pod wieloczłonowe uzupełnienia stałe - poczas tej części będziemy pracować nad:
- techniką opracowywania zębów pod most wielopunktowy
- techniką opracowywania zębów pod korony zblokowane
- techniką opracowywania zębów pod korony zblokowane z elementami precyzyjnymi
- sposobami oceny równoległości filarów
- zabezpieczeniem opracowanych zębów
- doskonaleniem umiejętności wykonywania wielopunktowych uzupełnień tymczasowych (metodą bezpośrednią)
Każdy z uczestników szkolenia otrzyma również film demonstrujący poprawną technikę szlifowania oraz protokół postępowania: