Od blisko 20 lat związany z Akademią Medyczną w Warszawie, na której najpierw studiował, a obecnie pracuje na stanowisku asystenta, prowadząc zajęcia kliniczne ze studentami. Za swoje osiągnięcia dydaktyczne był wielokrotnie nagradzany przez rektora WUM. W 2001 odbył staż w Międzynarodowym Centrum Implantologicznym w Touluse we Francji. W roku 2007 otrzymał certyfikat umiejętności z zakresu implantologii stomatologicznej. Jest członkiem Interdyscyplinarnego Centrum Implantologicznego działającego przy Katedrze Protetyki Stomatologicznej WUM. Wziął udział w ponad 30 konferencjach krajowych i międzynarodowych. Jest autorem i współautorem ponad 30 publikacji - skryptu dla studentów z zakresu implantologii, uzupełnień stałych i materiałoznawstwa stomatologicznego oraz dwóch monografii. Ustawicznie poszerza swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Jest nie tylko doskonałym lekarzem praktykiem, ale także nauczycielem akademickim.
Serdecznie zapraszamy na intensywny kurs dla średnio zaawansowanych dotyczący szlifowania zębów pod korony i mosty protetyczne. Szkolenie pomyślane jest jako kontynuacja i rozwinięcie kursu „Aspekty kliniczne i teoretyczne opracowania zębów pod korony i mosty protetyczne”. Jego ukończenie jest jest jednak warunkiem wzięcia udziału w tym szkoleniu. Podczas kursu bardzo duży nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne, część teoretyczna jest znacznie ograniczona. Jeżeli są Państwo na samym początku swojej przygody ze szlifowaniem (nie szlifowali Państwo jeszcze nigdy zębów) polecamy raczej wzięcie udziału najpierw w części podstawowej a dopiero potem w tym kursie. Jeżeli posiadają już Państwo jakieś doświadczenie w tej materii ten kurs jest idealnym wyborem i pomoże Państwu "wyrobić sobie rękę".
- wprowadzenie do uzupełnień stałych - wskazania i przeciwwskazania
- koncepcje okluzji w protetyce uzupełnień stałych
- zastosowanie łuku twarzowego i artykulatorów w protetyce – zbędny wydatek czy potężna pomoc w uzyskaniu zamierzonego efektu terapeutycznego?
- zagadnienia teoretyczne dotyczące preparacji zębów pod różne rodzaje uzupełnień
- przygotowanie tkanek miękkich i wykonanie wycisku
- retrakcja dziąsła – techniki i materiały
- czy retrakcja jest zawsze potrzebna?
- rodzaje wycisków
Zajęcia praktyczne mające na celu przekazanie wiedzy w zakresie procedury zabiegowej dotyczącej możliwie atraumatycznego opracowania zębów pod pojedyncze uzupełnienia protetyczne.
- optymalna pozycja pracy
- kontrola narzędzi rotacyjnych
- praca w powiększeniu – czego oko nie widzi…
- technika – możliwie atraumatyczne podejście do szlifowania zębów - kiedy warto?
- opracowanie zębów pod pojedyncze uzupełnienie lane licowane porcelaną (korona) oraz uzupełnienie całoceramiczne – różnice i wskazania
- samodzielne opracowanie zębów do różnych rodzajów koron ceramicznych
- zasady opracowania zębów pod korony teleskopowe - samodzielne opracowanie zębów do uzupełnienia opartego na koronach teleskopowych
- zabezpieczenie opracowanego zęba – techniki i preparaty
Zajęcia praktyczne mające na celu przekazanie wiedzy w zakresie pracy z artykulatorem i łukiem twarzowym.
- zastosowanie łuku twarzowego w praktyce klinicznej i transfer danych do laboratorium
Zajęcia praktyczne mające na celu nabycie umiejętności w zakresie procedury zabiegowej dotyczącej możliwie atraumatycznego opracowania zębów pod wieloczłonowe stałe uzupełnienia protetyczne wraz z zabezpieczeniem opracowanych filarów.
- opracowanie zębów pod most wielopunktowy
- opracowanie dwóch zębów pod korony zblokowane
- opracowanie dwóch zębów pod korony zblokowane z elementami precyzyjnymi
- sposoby oceny równoległości filarów
- zabezpieczenie opracowanych zębów
- uzupełnienia tymczasowe – wykonane zostaną uzupełnienia tymczasowe wielopunktowe metodą bezpośrednią
Każdy z uczestników szkolenia otrzyma model wydrukowany na drukarce 3D z wzorcowo oszlifowanymi zębami - pokazujący różne rodzaje stopni.
Każdy z uczestników szkolenia otrzyma film demonstrujący poprawną technikę szlifowania oraz protokół postępowania: