Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej, na której w 2007 r. obronił pracę doktorską. Autor licznych publikacji oraz doniesień zjazdowych. Współzałożyciel i prezes Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej oraz członek międzynarodowych towarzystw naukowych, takich jak: IAPD (International Association of Pediatric Dentistry) oraz IADT (International Association of Dental Traumatology). Zdobywca wielu nagród, m.in. nagrody głównej w sesji ”Stomatologia zachowawcza i Pedodoncja” na Kongresie Naukowym Studentów Akademii Medycznych w Warszawie czy też nagrody zespołowej Rektora WAM za działalność dydaktyczną. Na swoim koncie ma również wyróżnienie w sesji „Stomatologia – sesja ustna” przyznane na Kongresie Naukowym Młodych Medyków w Warszawie. Do głównych dziedzin jego zainteresowań należy: chirurgia stomatologiczna i szczękowo-twarzowa, pedodoncja, implantologia i stomatologia estetyczna. Na co dzień prowadzi Prywatną Praktykę Dentystyczną an54 Bednarczyk i Sobczak.
BEZPIECZNE SZKOLENIE
Drodzy uczestnicy naszych szkoleń, w obecnej, koronawirusowej rzeczywistości, naszym priorytetem stało się zapewnienie Wam bezpieczeństwa podczas naszych szkoleń. Dlatego też wprowadziliśmy szereg procedur, których celem jest zwiększenie waszego komfortu i poczucia bezpieczeństwa podczas wszystkich organizowanych przez nas wydarzeń.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA – tak jak zawsze, możesz zrezygnować ze szkolenia, bez podania przyczyny, do 14 dni przed datą jego rozpoczęcia. Otrzymujesz wtedy zwrot 100% środków za opłacony kurs. W przypadku rezygnacji w okresie 14-7 dni przed kursem, zwracamy 50% kosztów. Dopiero w przypadku rezygnacji z uczestnictwa poniżej 7 dni przed kursem wpłacone środki nie są zwracane. Te zasady nie mają zastosowania wtedy kiedy na Twoje miejsce wchodzi ktoś z listy rezerwowej – w tej sytuacji, niezależnie od momentu rezygnacji, zwracamy 100% wpłaconych środków.
REZYGNACJA ZE SZKOLENIA ZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ I KWARANTANNĘ – przygotowaliśmy również specjalną furtkę dla osób, które mają już mniej niż 14 dni do szkolenia a znalazły w jednej z następujących sytuacji; jesteś na kwarantannie lub jesteś chory, przeziębiony, czujesz się źle i nie jesteś do końca zdrowy (nie ma znaczenia czy to COVID, zwykłe przeziębienie czy grypa). Pomimo tego, że poniżej 14 dni przed kursem nie ma bezkosztowej anulacji w ww. przypadkach dajemy naszym kursantom możliwość uczestnictwa w danym szkoleniu, w innym terminie - bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat. W tych sytuacjach nie zwracamy środków. WAŻNE: w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo mamy ogromną prośbę do osób, które nie są aktualnie w pełni zdrowe o realizację kursu w innym terminie – kiedy będziecie w pełni zdrowi.
ZALECENIA MINISTERSTWA ROZWOJU - wprowadziliśmy w życie wszystkie wytyczne, które skierowane są do organizatorów szkoleń takich jak nasze.
BEZPIECZEŃSTWO W MIEJSCU REALIZACJI WYDARZENIA - szkolenia organizujemy w obiektach, które dostosowały swoją działalność do najwyższych wymogów sanitarnych (częsta dezynfekcja obiektu – toalet, wind i przestrzeni wspólnych).
ŚRODKI OCHRONY OSOBISTEJ – uczestnikom szkoleń zapewniamy: płyny do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki i fartuchy. WAŻNE: wszyscy uczestnicy proszeni są o noszenie maseczek przez cały czas trwania szkolenia.
DYSTANS – zapewniamy indywidualne stanowiska pracy z zachowaniem odpowiednich odległości pomiędzy uczestnikami (indywidualne stoły do pracy, korzystamy z dużych sal gdzie często na 1 uczestnika przypada 5-10 m2).
CATERING – zrezygnowaliśmy z bufetów, przerwy kawowe wydawane są w pakietach a lunchu w formie serwowanej.
Jeżeli coś jeszcze wzbudza Twoje wątpliwości, zadzwoń do nas. Chetnie odpowiemy na Twoje pytania.
- prawidłowy i kompleksowy schemat badania pacjenta po urazie (każdy z uczestników otrzyma gotowy wzór karty badania pacjenta po urazie)
- diagnostyka urazów zębów - jak analizować zdjęcie RTG zęba po urazie – na co szczególnie zwrócić uwagę
- w jaki sposób zabezpieczyć pacjenta po urazie podczas pierwszej wizyty
- zasady odbudowy zmineralizowanych tkanek zębów po złamaniach koron z wykorzystaniem odłamu i materiałów złożonych
- postępowanie w złamaniach korzeni zębów
- czy w każdym przypadku zwichnięcia zębów konieczne jest unieruchomienie?
- jak szynować zęby i na jak długo?
- całkowite zwichnięcie zęba - co wpływa na powodzenie leczenia i długoterminowe rokowanie?
- jak to resorpcja? jak ją leczyć?
- planowanie leczenia pacjentów po urazach – różne scenariusze w zależności od ciężkości następstw urazów i możliwych powikłań
klasyfikacja urazowych uszkodzeń zębów, kości i tkanek miękkich
- ćwiczenia związane z nauką reponowania i unieruchamiania zębów
- wykonanie zabiegu amputacji przyżyciowej miazgi na zębie fantomowym (praca na głowach fantomowych)
- wykonanie zabiegu jednoetapowej apeksyfikacji na zębie fantomowym (praca na głowach fantomowych)
- quiz radiologiczny - analiza badań RTG pacjentów po urazach zębów - ocena cech świadczących zarówno o gojeniu jak i powikłaniach pourazowych